Zapraszamy na prezentacje „Uczelnie w Powiecie”

Kadr z góry na salę gimnastyczną, na której rozstawione są stoiska prezentujących się uczelni. Stoiska umiejscowione są po bokach: przy ścianach i oknach. Środek sali jest pusty.
10 lutego 2023

Po pandemicznej przerwie, redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie” wznawia organizowanie Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”.

Dziewiętnasta edycja tej akcji znów zawita do Bielska Podlaskiego, a patronat honorowy nad nią objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Prezentacje oferty edukacyjnej szkół wyższych w naszym mieście odbędą się we wtorek 21 lutego 2023 roku w godzinach 10:00 – 13:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przy ul. 11 Listopada 6 w Bielsku Podlaskim.

Swój udział w tegorocznych prezentacjach zgłosiło 17 uczelni z: Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Lublina, Łomży, Siedlec, Suwałk i Warszawy. Oferta skierowana jest głównie do uczniów szkół średnich. Wstęp na prezentacje jest wolny.

Seria podobnych spotkań w miastach województwa podlaskiego odbędzie się od 20 lutego do 2 marca 2023 r. Ich celem jest umożliwienie młodzieży z miast powiatowych poznanie szerokiej oferty edukacyjnej szkół wyższych oraz dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej.

– Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze ma możliwości finansowe i nie zawsze czuje potrzebę jeżdżenia na „dni otwarte” organizowane przez uczelnie. Stąd też pomysł, aby to pracownicy uczelni przyjeżdżali do nich – mówią organizatorzy z „Wieści Podlaskich”.

Prezentacje, poza umożliwieniem maturzystom zapoznania się z ofertą wielu szkół, stwarzają także szansę porównania kierunków i warunków kształcenia.

Tags: , , , ,