Zapraszamy na Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego 2022

Plakat rajdu, na którym widnieje biały wyścigowy samochód, logotypy organizatorów i patronów oraz napisy: "7. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskie", "4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego".
1 września 2022

Siódma edycja Samochodowego Rajdu Bielska Podlaskiego odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 roku. Imprezę objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Jak informują organizatorzy z Automobilklubu Podlaskiego, pierwsze załogi ustawią się na starcie rajdu już o godzinie 10:00 na bielskiej ulicy Adama Mickiewicza, w pobliżu ratusza. Łącznie trasa rajdu wynosi prawie 85 km, z czego ponad 14 km to próby sprawnościowe, łączące kilka nawierzchni: asfalt, kostkę brukową i w niewielkim procencie szuter.

Wzorem lat ubiegłych przeprowadzonych zostanie osiem prób sprawnościowych w różnych częściach miasta, w tym wieńcząca zawody próba w centrum Bielska Podlaskiego. Podsumowanie imprezy odbędzie się na scenie ustawionej na Placu Jana Pawła II, przed ratuszem.

W trakcie rajdu będzie tam można posłuchać muzyki na żywo, a publiczność rozbawi występ stand-uperki Pauliny Potockiej. Zorganizowane zostaną też liczne konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać m.in. przejażdżkę z Patrykiem Grodzkim podczas widowiskowej próby „STAG Ratusz”. Wokół sceny zaprezentowana zostanie wystawa retrogokardów.

Rajd w Bielsku Podlaskim cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony nie tylko załóg biorących udział w imprezie, ale również kibiców i mieszkańców regionu. To impreza, która łączy ze sobą dopingowanie ulubionych załóg i udział w licznych atrakcjach, które będą czekały na całe rodziny. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Podlaski w Białymstoku, a odbywa się ona w ramach STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatorów.

Zapraszamy też do odwiedzenia wydarzenia na profilu facebookowym organizatorów.

Tags: , ,