Zapraszamy na Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego 2023

Fragment plakatu organizatorów z nazwą imprezy i logotypami sponsorów.
31 sierpnia 2023

Już po raz ósmy będziemy mogli dopingować kierowców i ich pilotów startujących w Samochodowym Rajdzie Bielska Podlaskiego. Tegoroczna edycja tej sportowej imprezy odbędzie się w niedzielę 3 września 2023 r., pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Oficjalne rozpoczęcie rajdu zaplanowano na godzinę 10:00. Wtedy, na ulicy Adama Mickiewicza, opodal bielskiego ratusza, odbędzie się star honorowy. Potem uczestnicy zmagań rozpoczną dalsze ściganie, już na tzw. próbach sprawnościowych.

Tegoroczny Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego obejmuje trzy lokalizacje, na które składa się łącznie osiem prób sprawnościowych. Jego uczestnicy przemierzą dystans ponad 86 km, z czego 11,5 km stanowią próby sprawnościowe. Pierwszą próbą będzie „Ikea Industry Orla” w Koszkach, a kolejnym etapem – „Kon-Pol”, na placu firmy, w pobliżu ulicy Eugeniusza Berezowca. Obie trasy zostaną pokonane przez załogi trzykrotnie.

Kulminacyjnym punktem rywalizacji będzie próba w centrum miasta – „STAG ratusz”. Tutaj kibice będą mieli okazję podziwiać każdą załogę dwukrotnie. Te zmagania przewidziano na godzinę 14:00. Z kolei około godziny 18:00 odbędzie się wręczanie nagród na mecie zlokalizowanej na Placu Jana Pawła II, przed ratuszem.

Wydarzeniom sportowym związanym z rajdem będą też towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Przewidziano m.in.: wystawę i przejazdy retro gokartów, przejazdy dla kibiców z kierowcą rajdowym, zjeżdżalnie dla dzieci oraz pokaz pojazdu wojskowego.

Organizacja rajdu oznacza też pewne zmiany w organizacji ruchu drogowego w centrum miasta. W niedzielę 3 sierpnia 2023 roku nieprzejezdna będzie część ulicy A. Mickiewicza (na odcinku od skrzyżowania z 3 Maja i M. Kopernika do skrzyżowania z Kazimierzowską), a także ulice: Kościelna, Sienkiewicza, Plac Ratuszowy oraz część ulic Krynicznej i Targowej w pobliżu targowicy miejskiej. Objazd ul. A. Mickiewicza będzie możliwy ulicami: Kazimierzowską, Jagiellońską i M. Kopernika. Za utrudnienia przepraszamy.

Rajd jest częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego, a organizuje go Automobilklub Podlaski przy wsparciu sponsorów.

Tags: , , ,