Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

8 września 2021

Organizatorzy zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Będzie to już szesnasta edycja konkursu, który stał się bardzo popularny wśród młodych artystów. W ciągu 15 lat wzięło w nim udział ponad 20 000 dzieci i młodzieży z Polski oraz najdalszych zakątków świata, w tym między innymi z Australii, Chin, Hongkongu, USA i Włoch. Tak duża liczba prac świadczy o tym, iż dziedzictwo Papieża Polaka jest bliskie kolejnym pokoleniom ludzi, niezależnie od szerokości geograficznej i warto kontynuować przedsięwzięcie jakim jest Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Rokrocznie tematem konkursu jest hasło Dnia Papieskiego ogłaszanego na dany rok przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku mottem będą jedne z pierwszych słów Papieża, którymi zwrócił się do wiernych – „Nie lękajcie się”, wypowiedziane w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu. W dobie pandemii nabierają one nowego znaczenia.

Organizatorami konkursu są: Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Fundacja Mater i Dekanat Bielski.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 22 października 2021 r., o godz. 12.00 w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Więcej informacji oraz dokumenty zgłoszenia do konkursu można znaleźć na stronie internetowej muzeum  http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-w-bielsku-podlaskim/konkursy/