Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie

Ilustracja przedstawia grafikę z ikoną na tle ręcznika ludowego.
24 stycznia 2022

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp. Łukasza Wojno-Jasińskiego w Bielsku Podlaskim, we współpracy z Fundacją Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej, zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „W prawosławnym domu – żywa tradycja ręcznika ludowego”.

Konkurs ma na celu kształtowania wrażliwości na piękno i szacunek do ikony poprzez ozdabianie jej własnoręcznie haftowanym ręcznikiem, pielęgnowanie tradycji i zwyczajów przodków, dla których ręcznik obrzędowy był ważnym elementem przynależności wyznaniowej, a także pobudzenie aktywności twórczej oraz kreatywności  dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy będą mogli w niej udział, przesyłając pracę w jednej z trzech proponowanych dziedzin twórczości: praca plastyczna, utwór literacki lub prezentacja multimedialna/film.

Prace należy przesyłać do 12 maja 2022 roku pocztą tradycyjną na adres: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp. Łukasza Wojno-Jasińskiego, ul. T. Rejtana 24, 17-100 Bielsk Podlaski lub elektroniczną na adres: recznik.konkurs@gmail.com.

Konkurs otrzymał błogosławieństwo Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Tags: ,