Zaproszenie na Bielską Majówkę Modelarską

Plakat z treścią zaproszenia i programem imprezy. Na grafice widnieją też logotypy organizatorów, patronów i sponsorów wydarzenia.
6 maja 2022

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji Bielskiej Majówki Modelarskiej.

Majówka odbędzie się od 13 do 15 maja 2022 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Naukę Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, przy ulicy Poniatowskiego 9. Organizatorem konkursu jest Osiedlowy Dom Kultury w Bielsku Podlaskim i Pracownia Modelarska „Kartonowy Tur”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Przyjmowanie modeli do konkursu będzie odbywało się od 13 maja, w godz. 17:00 – 20:00 do 14 maja, w godz. 10:00-14:00. Zwiedzający mogą zacząć oglądać wystawiane modele w sobotę między godz. 10:00 a 19:00 oraz w niedzielę między godz. 10:00 a 14:00.

Na wystawie będzie można obejrzeć modele wykonane zarówno przez najmłodszych (grupa młodzik), starszych (grupa junior), jak i dorosłych (grupa senior) modelarzy. Przekrój modeli jest bardzo szeroki: od pudełkowych pojazdów, zwierząt, poprzez wozy bojowe i samoloty, czy budynki, do kolei, okrętów i żaglowców. W poprzedniej edycji stacjonarnej z 2019 roku, na sali wystawiono ponad 500 modeli wykonanych przez ponad 150 osób – nie tylko z kraju, ale i zza granicy.

Piątek 13 maja 2022 roku jest dniem typowo organizacyjnym i ukłonem w stosunku do osób, które przyjeżdżają do nas z głębi kraju i zza granicy. W sobotę 14 maja 2022 roku, poza samym konkursem i wystawą, będzie można wziąć udział w warsztatach modelarskich pod hasłem „Sklej Extra Model”, prowadzonych przez autorów wydawnictw: Jerzego Janukowycza (Sklej-Model) i Macieja Herbuta (Extra Model). Warsztaty przeznaczone są dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w kartonie. Można wybrać się z dzieckiem i spędzić ciekawie czas. Wydawcy zapewniają materiały i narzędzia.

W trakcie całego konkursu będzie funkcjonowała giełda modelarska, na której można kupić modele do sklejania o różnym poziomie trudności. Od bardzo prostych modeli dla najmłodszych, po skomplikowane modele wymagające już pewnego doświadczenia. Poza warsztatami będzie można obejrzeć makietę modułową dworca kolejowego w Bielsku Podlaskim przygotowaną przez Podlaską Grupę Modelarstwa Kolejowego.

W niedzielę 15 maja 2022 roku, w trakcie  trwania wystawy, o godz. 13:30 odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz modelarzy z Ukrainy. W ramach aukcji do wylicytowania są m.in. klocki COBI, zestaw czterech kubków z kilku edycji Bielskiej Majówki, majówkowa koszulka z grafiką z 2019, czy model kartonowy do sklejania ukraińskiego okrętu „Hetman Sahajdaczny” z autografem kapitana. Również w niedzielę o godz. 14:00 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody głównej za najlepszy model konkursu oraz nagród za poszczególne kategorie i wyróżnienia specjalne.

Relację z imprezy będzie można śledzić na bieżąco na oficjalnym wydarzeniu profilu „Kartonowego Tura” na Facebooku.

Tags: , , , ,