Zaproszenie na zajęcia edukacyjne

Grafika komputerowa przedstawiająca stanowiska projektu, a przed nimi ustawionych widzów.
12 października 2022

14 października 2022 roku – w godzinach 9:00-15:00 – przy Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim w ratuszu, odbędzie się event poświęcony obchodom dwusetnej rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza.

Wydarzenie ma na celu przybliżyć dzieciom postać założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, ale także zachęcić do proekologicznego myślenia. W tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji ropy naftowej, twórcy światowego przemysłu naftowego.

Tematyka zajęć jest dostosowana do dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej. Lekcje dla grup liczących od 35 do 40 dzieci będą rozpoczynały się w godzinach: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

Realizatorzy opowiedzą o tradycyjnych źródłach energii, a także o zielonej energii odnawialnej. Pokażą dzieciom, że prąd jest w naturze – dzieci będą mogły uruchomić elektroniczny zegar czerpiąc prąd z ziemniaka, cytryny czy gazowanego napoju. 

Pokażą dzieciom próbki ropy naftowej, opowiedzą o zachodzących procesach, przeprowadzą edukację odnośnie ekologii na goglach VR i opowiedzą o recyklingu i gospodarowaniu odpadami – strefa będzie wyposażona w specjalny rower i zgniatarkę do plastikowych butelek napędzaną siłą mięśni nóg.

Dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji dostępnych bezpłatnie w specjalnie przygotowanej strefie. Na odwiedzających będą czekać przeszkoleni edukatorzy, a wraz z nimi moc atrakcji i wiedzy: nauka elektrostatyki z wykorzystaniem wyjątkowego i rzadko spotykanego urządzenia jakim jest generator Van de Graaffa, przy którym będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Tags: ,