Zawodnicy bielskiego klubu sportów walki zdobyli medale

Kolaż pięciu zdjęć przedstawiających zawodników walczący w ringu oraz prezentujących swoje trofea.
29 marca 2024

Reprezentanci działającego w Bielsku Podlaskim klubu „Bloodsport Team” wystartowali w Mistrzostwach Polski Muay Thai IFMA 2024. I przywieźli trzy medale.

Mistrzostwa Polski to największa impreza w kraju w tej dyscyplinie sportu – boksie tajskim. Zawody te odbyły się w podgórskich Szaflarach 23 i 24 marca 2024 roku i zgromadziły około 200 zawodników z różnych kategorii wiekowych i wagowych.

Wzięło w nich udział także trzech zawodników trenujących w bielskim klubie „Bloodsport Team”. Tytuł wicemistrza Polski seniorów kategorii open (powyżej 91 kg) zdobył bielszczanin Wojciech Roszkowski, który jest założycielem i głównym trenerem naszego klubu. Roszkowski zdobywał już medale zarówno na turniejach mistrzostw jak i Pucharu Polski.

Z brązowym medalem w kategorii seniorów do 91 kg wrócił Patryk Zabrocki, posiadający czarny pas drugiego danu w Oyama Karate. Z kolei szesnastoletni hajnowianin Maksymilian Pryczynicz, także reprezentujący bielski klub, zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii juniorów do 81 kg.

– Nasz klub „Bloodsport Team” jest już multimedalistą imprez związanych ze sportami walki – podkreśla założyciel i główny trener Wojciech Roszkowski.

Wydarzenie miało miejsce 23-24.03.2024

Tags: , ,