Żołnierze NATO zaprezentowali się w naszym mieście

Dwa wojskowe pojazdy opancerzone stoją na parkingu przed dworcem. Za nimi, w dwóch rzędach, ustawione są kolejne pojazdy wojskowe.
23 sierpnia 2022

Na parkingu autobusowym bielskiego dworca zaparkował sprzęt wojskowy. Przez dwie godziny oglądali go zaciekawieni bielszczanie, którzy mogli sobie też zrobić pamiątkowe zdjęcia z mundurowymi i ich pojazdami.

23 sierpnia 2022 roku nasze miasto odwiedzili żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Brali oni udział w odbywających się w województwie podlaskim ćwiczeniach taktycznych „Amber Desire 22-3”.

Manewry te zgromadziły ogółem ponad 300 żołnierzy i 40 jednostek sprzętu, wśród których były także siły amerykańskie, brytyjskie i rumuńskie. Ćwiczenia sprawdzały i doskonaliły zdolność do sprawnego przemieszczania pododdziałów na znaczą odległość, prowadzenia działań obronnych, a także walki na terenie zurbanizowanym, opanowanym przez przeciwnika.

Przy okazji tych ćwiczeń, żołnierze odwiedzili też Bielsk Podlaski i zaprezentowali swoje uzbrojenie podczas akcji promującej wojsko, która odbyła się w pobliżu dworca. Na miejscu obecni byli też przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim, którzy zachęcali do wstąpienia w wojskowe szeregi.

Wydarzenie miało miejsce 23.8.2022

Tags: , , , , ,