Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Ilustracja przedstawia rozkwitające kwiaty koloru czerwonego, na tle urzędu miasta. Na urzędzie miasta wisi herb miasta Bielsk Podlaski.
27 maja 2021

27 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2000, ale upamiętniające pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

To wtedy przeprowadzono jedną z kluczowych reform w naszym kraju, powołując do życia samorząd w ponad dwóch tysiącach gmin. Działające wcześniej rady narodowe zostały zastąpione demokratycznie wybieranymi przez mieszkańców radami gmin, które powoływały burmistrzów, prezydentów i wójtów, odpowiadających przed współobywatelami za swoje „małe ojczyzny”.

Z okazji Dnia Samorządowca życzę wszystkim samorządowcom, a w szczególności Pracownikom Urzędu Miasta Bielsk Podlaski, jednostek podległych oraz radnym wszystkich szczebli, aby wykonywana praca sprawiała wiele satysfakcji i przynosiła efekt w postaci zadowolenia i wyrazów sympatii ze strony mieszkańców.

Życzę również, aby nigdy nie brakowało nam inspiracji i pomysłów, których realizacja posłuży lokalnej społeczności oraz przyczyni się do rozwoju Bielska Podlaskiego.

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski
Jarosław Borowski

Tags: ,