BielskPomaga.pl – strona internetowa dotycząca pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę

Ilustracja przedstawia fragment strony startowej serwisu BielskPomaga.pl. Widać na niej wyciągnięte ku sobie dłonie, a także napis: "Bielsk Podlaski pomaga uchodźcom z Ukrainy. Razem możemy wszystko".
4 marca 2022

Ruszyła specjalna strona internetowa BielskPomaga.pl, która pozwala na koordynowanie i usprawnienie niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy w naszym mieście.

Celem tej inicjatywy jest lepsza organizacja pomocy skierowanej do osób, które musiały opuścić Ukrainę z powodu ataku na ten kraj wojsk rosyjskich. Dlatego strona BielskPomaga.pl posiada dwie wersje językowe: polską i ukraińską. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby udzielające pomocy, jak też tej pomocy potrzebujące.

– W naszym mieście wiele osób pomaga uchodźcom z Ukrainy. Są to organizacje pozarządowe, służby samorządowe, ale i osoby prywatne. To bardzo ważne, że jesteśmy otwarci na biedę innych i pomagamy ten trudny dla nich czas przetrwać – podkreśla Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Strona powstała przy współpracy Miasta Bielsk Podlaski z Izbą Przemysłowo-Handlową w Białymstoku oraz firmą technologiczną Infinity Group. Dzięki niej w prosty sposób można określić, jakiego rodzaju wsparcia się potrzebuje: rzeczowego, medycznego, psychologicznego, prawnego czy w postaci schronienia. Witryna umożliwia również zaoferowanie konkretnej pomocy.

Zachęcamy wszystkich bielszczan do rozpropagowania tego serwisu wśród swoich znajomych. Link do strony internetowej: https://bielskpomaga.pl/

BielskPomaga.pl

Zakładka z informacjami o niesieniu pomocy w serwisie miejskim: Pomagamy Ukrainie

Tags: , , , , , , ,