Burmistrz otrzymał symboliczny czek

Ilustracja przedstawia czterech mężczyzn w garniturach podczas wręczenia symbolicznego czeku. Od lewej: poseł, senator i wicewojewoda wręczają niebieską tabliczkę z białym tekstem burmistrzowi.
16 listopada 2021

Przedstawiciele samorządów z dwóch powiatów: bielskiego i hajnowskiego odebrali symboliczne „czeki” na inwestycje zaplanowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród nich był też Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Wydarzenie miało miejsce 15 listopada 2021 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bielsk Podlaski. „Czeki”, obiecujące przekazanie samorządom środków finansowych, wręczył wicewojewoda podlaski Tomasz Madras w obecności podlaskich parlamentarzystów: senatora Jacka Boguckiego i posła Jarosława Zielińskiego.

Miasto Bielsk Podlaski ma otrzymać dofinansowanie do jednego z trzech wniosków zgłoszonych przez siebie do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jest to projekt przebudowy boiska bocznego stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zakres inwestycji ma objąć m.in.: przebudowę boiska bocznego ze zmianą nawierzchni na sztuczną oraz przebudowę zaplecza socjalnego w pobliskim budynku. Obiekt będzie służył klubom sportowym, młodzieży szkolnej trenującej w zespołach prowadzących przez MOSiR oraz organizacji wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

O obiecanym dofinansowaniu i projektach zgłoszonych przez Miasto Bielsk Podlaski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych informowaliśmy 28 października 2021 roku w materiale pod tytułem „Ogłoszono wyniki naboru Programu Inwestycji Strategicznych”.

Wydarzenie miało miejsce 15.11.2021

Tags: , , , , ,