Otrzymaliśmy dofinansowanie na zadanie służące seniorom

Kobieta przemawia do mikrofonu, trzymając w dłoniach plastikową tablicę imitującą czek. Obok stoi mężczyzna w garniturze.
3 sierpnia 2023

Miasto Bielsk Podlaski otrzymało dotację celową na realizację zadania pn. „Senior zdrowy i aktywny, to senior bliski natury i wśród ludzi”. Dotację przyznało Województwo Podlaskie w ramach projektu pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Wniosek o dofinansowanie zadania przygotował Urząd Miasta Bielsk Podlaski w porozumieniu z Miejską Radą Seniorów. Symboliczny czek z kwotą 22 400 zł, odebrała Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Bielsku Podlaskim Elżbieta Anna Trzeciak, podczas spotkania zorganizowanego 2 sierpnia 2023 roku w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Asystował jej Kierownik Referatu Oświaty i Kultury Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim Eugeniusz Jakubowski.

W ramach zadania pn. „Senior zdrowy i aktywny, to senior bliski natury i wśród ludzi”, zaplanowane zostały trzy aktywności:

  • edukacja seniorów w przedmiocie umiejętnego wykorzystania ziół i innych darów natury, aby poprawić stan zdrowia i kondycję seniorów;
  • wyjazd na grzybobranie, połączony z ćwiczeniami na świeżym powietrzu oraz piknikiem integracyjnym przy ognisku;
  • zajęcia na basenie, poprawiające sprawność fizyczną seniorów mieszkających w Bielsku Podlaskim.

Wydarzenie miało miejsce 2.8.2023

Tags: , , , ,