Po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie na zadanie służące seniorom

Pięć osób stoi przodem do obiektywu i pozuje do zdjęcia. Po środku kobieta trzymająca symboliczny czek, po bokach trzech mężczyzn i kobieta. W tle banek z symbolem graficznym województwa - żubrem z kolorowych kwadratów.
12 kwietnia 2024

Miasto Bielsk Podlaski otrzymało dotację celową na realizację zadania pn. „Coś dla ciała i dla ducha seniorów”. Dotację przyznało Województwo Podlaskie w ramach projektu pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Wniosek o dofinansowanie zadania przygotował Urząd Miasta Bielsk Podlaski w porozumieniu z Miejską Radą Seniorów. Symboliczny czek z kwotą 23 500 zł, odebrali: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski wraz z Przewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów w Bielsku Podlaskim Elżbietą Anną Trzeciak, podczas spotkania zorganizowanego 5 kwietnia 2024 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

W ramach zadania pn. „Coś dla ciała i dla ducha seniorów”, zaplanowane zostały cztery aktywności:

  • ćwiczenia z instruktorem usprawniające ruchowo kręgosłup;
  • edukacja seniorów w przedmiocie umiejętnego parzenia herbaty, kawy oraz przygotowania lemoniady, mająca na celu wydobywanie zarówno walorów smakowych, jak też prozdrowotnych;
  • zbiorowe wyjście na spektakl/kabaret, który odbędzie się w Bielskim Domu Kultury;
  • pikniki integracyjny w plenerze przy ognisku, podczas którego seniorzy będą mogli nawiązać nowe „sąsiedzkie” znajomości i przyjaźnie.

Wydarzenie miało miejsce 5.4.2024

Tags: , , ,