Ruszyła budowa szosy do Hajnówki. Czekają nas zmiany w organizacji ruchu na Batorego i Białowieskiej

Fragment mapy Bielska Podlaskiego z oznaczonymi ulicami, których dotyczą zmiany opisane w tekście. Na górze napis: "Schemat utrudnień ruchu w związku z zamknięciem skrzyżowania DW689 z ul. Batorego"
11 sierpnia 2023

Od środy 16 sierpnia 2023 roku planowane są zmiany w organizacji ruchu na fragmentach dwóch bielskich ulic: Batorego i Białowieskiej. To pokłosie dużej inwestycji prowadzonej przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich na drodze wojewódzkiej nr 689.

Wykonawca inwestycji – konsorcjum firm: Unibep SA, Maksbud sp. z o.o. i Value Engineering sp. z o.o. – poinformował Urząd Miasta Bielsk Podlaski, że w związku z planowanymi pracami zachodzi konieczność zamknięcia dla ruchu kołowego skrzyżowania DW689 (ulicy Białowieskiej) z miejską ul. Stefana Batorego.

„Ruch będzie możliwy jedynie wzdłuż DH689 z wykorzystaniem poszerzenia i istniejącego prawego pasa ruchu. Ulica S. Batorego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chmielną do skrzyżowania z DW689 (ul. Białowieską), będzie tzw. „drogą ślepą”, bez przejazdu” – poinformował wykonawca w swoim piśmie.

Dodatkowo istniejący przystanek autobusowy komunikacji publicznej (w tym komunikacji miejskiej), zlokalizowany po stronie północnej (w kierunku centrum) przy ul. Białowieskiej na wysokości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zostanie przeniesiony o około 220 metrów w kierunku wyjazdu na Hajnówkę.

Wykonawca poinformował też, że w środę 16 sierpnia 2023 roku planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, związanej z robotami drogowymi na drodze wojewódzkiej 689. Ruchem wahadłowym będą kierowały światła.

„Ruch wzdłuż DW689, na odcinku Bielsk Podlaski – Hajnówka, będzie funkcjonował na zasadzie wahadeł przy sterowaniu sygnalizacją świetlną. Dojazd do miejsca robót będzie oznakowany poprzez znaki ostrzegawcze „roboty drogowe” wraz ze znakiem „zwężenie prawo/lewostronne”, w zależności od kierunku jazdy. Na odcinku prowadzonych robót drogowych zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości” – czytamy w piśmie od wykonawcy.

Całą inwestycja dotyczy budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 689 z Bielska Podlaskiego do Hajnówki. Inwestorem jest zarządca tej drogi – Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Z projektem budowlanym oraz opisową częścią raportu z przeprowadzonych konsultacji społecznych można zapoznać się pod linkami zamieszczonymi w zeszłorocznej publikacji: „Materiały dotyczące budowy drogi wojewódzkiej Bielsk Podlaski – Hajnówka”.

Tags: , , , , , , , ,