Spotkanie zespołu ds. zarządzania kryzysowego

Ilustracja przedstawia grupę ludzi w maseczkach siedzących wokół stołu konferencyjnego.
28 lutego 2022

W Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski odbyło się kolejne spotkanie w sprawie niesienia pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wzięli w nim udział przedstawiciele bielskich instytucji, firm i organizacji pozarządowych.

Od ubiegłego tygodnia w urzędzie odbywają się posiedzenia Miejskiego Zespołu do spraw Zarządzania Kryzysowego. W poniedziałek 28 lutego 2022 roku spotkanie zostało rozszerzone o przedstawicieli bielskich organizacji zaangażowanych w niesienie pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Zaproszenie burmistrza Jarosława Borowskiego przyjęli m.in. przedstawiciele: Związku Ukraińców Podlasia, Związku Harcerstwa Polskiego, stowarzyszenia Bielskie Babeczki, Fundacji Arhelan i Fundacji Unitalent, Przystani Opatrzności, a także firm: Arhelan, Laktopol i Lewar Catering. Obecni byli również pracownicy urzędu i jednostek miejskich.

Omówiono dotychczasowe działania, które mają na celu pomoc uchodźcom, a także możliwe scenariusze rozwoju sytuacji i reagowania na nie. Goście opowiedzieli o prowadzonych przez siebie działaniach oraz planach na najbliższe dni. Informacje lokalne będzie można znaleźć w zakładce miejskiego serwisu internetowego „Pomagamy Ukrainie”.

Burmistrz przedstawił też koordynatora do spraw uchodźców, który będzie spajał poszczególne inicjatywy realizowane na terenie miasta Bielsk Podlaski. Kontakt telefoniczny z koordynatorem: 85 731 81 39 lub 690 607 063 (od kwietnia 2022 r.: 690 607 054).

Każda osoba z Bielska Podlaskiego, która chciałaby się włączyć w niesienie pomocy, to jest:

  • planuje przyjąć u siebie uchodźców lub już ich przyjęła,
  • potrzebuje wsparcia, przy udzielaniu pomocy uchodźcom,

proszona jest o przesłanie informacji drogą elektroniczną na adres: pomagamyukrainie@bielsk-podlaski.pl.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,