Ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Ilustracja przedstawia okrągłe logo. Na niebieskim tle okrągły biały napis "Pomagam Ukrainie", a w środku skrzyżowane barwy z flag: polskiej i ukraińskiej.
10 marca 2022

Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej przygotowała ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Mają one ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotkach znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Informacje i ulotki w większej liczbie języków dostępne są w serwisie internetowym Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej – Prezydent.pl.

Przypominamy, że rejestrację osób przybyłych do Bielska Podlaskiego z Ukrainy z powodu toczącej się tam wojny prowadzi Urząd Miasta Bielsk Podlaski – Urząd miasta prowadzi rejestrację uchodźców z Ukrainy.

Zobacz też:

  • BielskPomaga.pl – strona internetowa skierowana do uchodźców i osób chcących nieść im pomoc
  • Pomagamy Ukrainie – zakładka w serwisie internetowym Miasta Bielsk Podlaski
Pliki do pobrania
Tags: , , , ,