Zagłosuj na najpiękniej udekorowaną choinkę

Młody człowiek ubrany w zimową kurtkę i czapkę ubiera jedną z choinek. W tle widać dwa szeregi udekorowanych drzewek, świąteczne ozdoby miejskie i ruch uliczny.
1 grudnia 2022

Przy ratuszu stanęły drzewka, które udekorowali podopieczni bielskich placówek edukacyjnych i opiekuńczych. Zapraszamy do wybrania najpiękniejszego z nich i udziału w internetowym głosowaniu.

Choinki rozstawiono we czwartek 1 grudnia 2022 roku na Placu Jana Pawła II przy bielskim ratuszu. Podobnie, jak to miało miejsce przed rokiem, drzewka wraz z donicami dostarczyło Nadleśnictwo Bielsk, a do ich dekoracji zabrali się młodzi artyści wraz ze swoimi opiekunami. Tym razem korzystali tylko z ozdób ekologicznych, w tym przygotowanych własnoręcznie z naturalnych materiałów przekazanych placówkom przez Nadleśnictwo.

Teraz możemy głosować na te drzewka, które naszym zdaniem są najpiękniejsze. Można oddać jeden głos na wybraną choinkę. Do wyboru jest siedemnaście drzewek – każde ubrane przez reprezentację innej placówki. Każda choinka ma swój numer:

 1. Przedszkole Niepubliczne im. Św. Młodzieńca Gabriela
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza
 3. Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
 4. Przedszkole na Hołowiesku
 5. Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II
 6. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów
 7. Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 2
 8. Punkt Przedszkolny „Kącik Malucha”
 9. Środowiskowy Dom Samopomocy
 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej
 11. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 św. Abp. Łukasza Wojno-Jasienieckiego
 12. Katolickie Przedszkole Niepubliczne Karmelki
 13. Przedszkole nr 5 Krasnala Hałabały
 14. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza
 15. Szkoła Podstawowa nr 2 im kpt. Władysława Wysockiego
 16. Przedszkole nr 9 Leśna Polana
 17. Przedszkole nr 7 Kubusia Puchatka

Zdjęcia drzewek startujących w konkursie można obejrzeć w galerii poniżej oraz na stronie internetowej Fundacji Grupy Unibep Unitalentowani.

Głosowanie ruszy we czwartek 1 grudnia 2022 roku o godzinie 15:00 i potrwa do końca piątku 2 grudnia 2022 roku (do godziny 24:00). Wygra ta choinka, która zdobędzie najwięcej unikalnych głosów potwierdzonych adresami mailowymi. W nagrodę placówka, która przygotowała zwycięskie drzewko, otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez fundację Unitalent.

Głosowanie odbywa się na formularzu dostępnym tutaj: GŁOSOWANIE

Nasze choinki będzie podziwiał także Prawdziwy Mikołaj z Laponii. Ten zacny gość odwiedzi nasze miasto już po raz trzeci. W sobotę 3 grudnia 2022 roku obejrzy udekorowane drzewka, a następnie spotka się z bielszczanami podczas bożonarodzeniowego jarmarku, który rozpocznie się o godzinie 14:00 na placu przy alei Piłsudskiego.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć w tekście pt. „3 grudnia 2022 r. zapraszamy na spotkanie z Prawdziwym Mikołajem”.

Organizatorami wizyty Prawdziwego Mikołaja z Laponii oraz towarzyszących im akcji są: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku, Fundacja Grupy Unibep „Unitalent”, Polskie Sklepy Arhelan i Fundacja Arhelan Społecznie Odpowiedzialni, a także Bielski Dom Kultury oraz Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim.

GŁOSOWANIE (link do formularza)