Zobacz, jak mieszkańcy Bielska bawili się podczas święta miasta

Piosenkarka na scenie śpiewająca do mikrofonu.
3 czerwca 2024

Weekend pełen koncertów, imprez kulturalnych i rekreacyjnych oraz plenerowych atrakcji dla dzieci już za nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z najważniejszych wydarzeń 42. Dni Bielska Podlaskiego.

Święto naszego miasta mogliśmy spędzić aktywnie chodząc z kijkami nordic walking i jeżdżąc rowerami podczas startu rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Te atrakcje zapewnił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała rodzinny spacer ulicami Bielska Podlaskiego „Zatrzymaj się i spójrz”, podczas którego poznawaliśmy historię naszych zabytków. Najmłodszych zaprosiła też do „Biblioteki na kółkach”, czyli wędrującej czytelni.

Przez dwa dni dzieci mogły korzystać z zajęć animacyjnych oraz „dmuchańców” i zabaw w Parku Królowej Heleny. Parkowe ścieżki pełne były straganów, które odwiedziły nas w ramach dorocznego Jarmarku Jagiellońskiego, przygotowanego przez Bielski Dom Kultury.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się też siódmy już Piknik Militarny „Na straży Rzeczpospolitej”, który w Parku Aleksandra Jagiellończyka Króla Polski zorganizowała Bielska Inicjatywa Społeczna, przy pomocy BDK-u.

Wiele młodych talentów wokalnych usłyszeliśmy podczas przesłuchań i koncertu galowego XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta”. Piosenkarze w znakomity sposób zaprezentowali się na scenie BDK-u oraz w amfiteatrze.

Wieczory spędziliśmy w klimacie artystycznym. W sobotę w amfiteatrze wystąpiły grupy taneczne oraz bielskie zespoły młodzieżowe. Młodzi twórcy pokazali też swoje umiejętności w ramach prezentacji „Bielska Art Siła”. Niestety, z powodu deszczu musieliśmy przełożyć pokaz kina plenerowego. Seans z filmem „Mikołajek” zaplanowano na kolejną sobotę – 8 czerwca 2024 roku o godzinie 21:30 w Parku Królowej Heleny.

Niedzielny wieczór koncertowy na scenie głównej, rozstawionej przed urzędem miasta, był pełen zróżnicowanej muzyki. Hip-hop zaprezentował zdobywający dużą popularność bielski twórca „Ciemny JBW”, w stylu disco polo zagrała grupa „Jobery”, a efektowny spektakl muzyczny dały nasze artystki z grup „Fart” i „Zołoto”. Gwiazdą 42. Dni Bielska Podlaskiego była wokalistka popowa „Lanberry”. Całość zakończyła energetyczna dyskoteka plenerowa z DJ-em Salisem.

Warto wspomnieć, że w trakcie święta miasta odwiedziły nas delegacje z dwóch zaprzyjaźnionych zagranicznych samorządów – mołdawskiego Călărași i ukraińskiego Rachowa. Nasi goście wzięli też udział w odbywającym się w niedzielę w urzędzie miasta Spotkaniu Samorządów. Inicjatywa ta odbyła się w ramach projektu „Bielsk Podlaski łączy ludzi – międzynarodowe spotkanie samorządów z Europy Środkowo-Wschodniej w celu budowania partnerstwa dla pokoju i współpracy”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Podlaskiego z konkursu pod nazwą „Wsparcie współpracy z zagranicą jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim w 2024 roku”.

Dziś ostatni akord tegorocznych obchodów. Będzie to doroczny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku Podlaskim. Rozpocznie się on o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Bielskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2.

Imprezą towarzyszącą Dniom były rozegrane kilka dni wcześniej Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska Podlaskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce im. Eugeniusza Bedeniczuka. Zostały one rozegrane na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza, dzięki zaangażowaniu nauczycieli SP3 oraz trenerów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Organizatorem i realizatorem 42. Dni Bielska Podlaskiego był Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a głównym sponsorem – Miasto Bielsk Podlaski.

Galerie zdjęć z wydarzeń odbywających się w ramach święta miasta można obejrzeć klikając w poniższe linki.

Galerie:

Wydarzenia miały miejsce od 31.5.2024 do 3.6.2024

Tags: , , , , , , , , , , , , ,